Zapraszamy serdecznie Rodziców na uroczystość

z okazji Dnia Mamy i Taty,

które odbędą się w dniach:

23 maja br. grupa MISIE o godz. 10.00

24 maja br. grupa PUCHATKI o godz. 13.00

25 maja br. grupa KANGURKI o godz. 13.00

Prosimy Rodziców o przygotowanie strojów odświętnych dla dzieci.

21.04.2023

„Chcesz aby Twoje dziecko rozwijało swoje pasje i zainteresowania, ciekawie i pożytecznie spożytkowało swój wolny czas?

Nauczyło się grać na instrumencie, dołączyło do zespołu wokalnego, poznało nowe języki czy przelewało swoje emocje na papier?

To wszystko i wiele więcej zapewniamy w Ognisku Pracy Pozaszkolnej nr 1 w Sosnowcu. Prowadzimy bezpłatne zajęcia dla dzieci i młodzieży od 3 do 21 roku życia.

20.04.2023

22 kwietnia to Dzień Ziemi, nazywany także Międzynarodowym Dniem Ziemi, który jest obchodzony corocznie, na całym świecie. Tegoroczna XVI edycja odbędzie się w dniu 21 kwietnia 2023r. pod hasłem „Ziemia na krawędzi”. Nasze Przedszkole również będzie brało w nim udział poprzez:

- 13 kwietnia 2023r. zasadziliśmy sadzonkę drzewa ufundowaną przez Radę Rodziców nazwaną „Drzewo przedszkolaków 2023” – klon pospolity „Purple Globe”;

Drodzy Rodzice i drogie Przedszkolaki

tegoroczne święto Dnia Ziemi

obchodzić będziemy w dniu 21.04. 2023 r. ( tj. w piątek)

pod hasłem „Sprzątamy dla Polski”.

Sprzątanie świata to wspólna lekcja poszanowania środowiska. Jej celem jest promowanie dbania o przyrodę, edukacja odpadowa oraz inicjowanie działań, dzięki którym zmniejszy się nasz negatywny wpływ na środowisko.

• BŁĘKITNY MARSZ

BŁĘKITNY MARSZ

Na rzecz dzieci z Autyzmem i zespołem Aspergera

Drodzy Rodzice

również w tym roku nasze przedszkole wraz ze Społecznością Szkoły Podstawowej nr 6 im. Juliusza Słowackiego weźmie udział w Błękitnym Marszu, który odbędzie się 24 kwietnia 2023r. o godz. 10.30.

Organizatorzy przypominają, że dominującym kolorem jest błękit.

• Życzenia Świąteczne

Zdrowych, pogodnych Świąt Wielkanocnych przepełnionych radością.

Wiosennego, optymistycznego nastroju,

serdecznych spotkań w gronie rodziny i wśród przyjaciół.

Wesołego Alleluja.

Życzy Dyrekcja, Grono Pedagogiczne oraz

Pracownicy Przedszkola Miejskiego Nr 12

25.03.2023

WARSZTATY WIELKANOCNE

Mini mazurki - wielkanocne słodkości - Przedszkole Koźmice Wielkie

Szanowni Rodzice,

16.03.2023

Przypominamy, że w Naszym Przedszkolu trwa akcja "Tusz do Paki". Zachęcamy dzieci wraz z Rodzicami do przyniesienia z domu zużytych tuszów z drukarek atramentowych i wrzucenia ich do przygotowanego kartonu. Zebrane w ten sposób odpady przekażemy do recyklingu, a z pozyskanych dzięki temu środków zostanie zakupiona karma dla zwierząt ze schronisk.

16.03.2023

Załóż kolorowe skarpetki – jutro Międzynarodowy Dzień Osób z Zespołem  Downa! - Polaniec.com.pl

DZIEŃ KOLOROWEJ SKARPETKI

22.03.2023r.

Wszyscy zakładamy niepasującą do siebie parę kolorowych skarpetek , na znak solidarności z osobami z Zespołem Downa.

12.03.2023

W dniu 21.03.br. ( tj. wtorek) odbędzie się w przedszkolu „Powitanie Wiosny”.

Z tej okazji prosimy o przyniesienie do przedszkola wiosennego kwiatka oraz ubranie dzieci na zielono.

04.03.2023

Drodzy Rodzice,

20 marca br. odbędzie się wyjazd autokarem do Planetarium w Chorzowie dla chętnych dzieci z grupy TYGRYSKI I KUBUSIE na seans pt.

JESTEŚMY GWIAZDAMI

Choć rzadko na co dzień zdajemy sobie z tego sprawę, składamy się z tych samych pierwiastków, z których stworzone są gwiazdy, mgławice i odległe galaktyki.

Roztrzygnięcie Ogólnopolskiego Konkursu Plastycznego

WYNIKI OGÓLNOPOLSKIEGO KONKURSU PLASTYCZNEGO „BEZPIECZNE FERIE”

Z przyjemnością informujemy, że konkurs na pracę plastyczną – "Bezpieczne ferie" - został rozstrzygnięty. Wszystkim uczestnikom serdecznie dziękujemy za udział i trud włożony w wykonanie prac. Spośród bardzo dużej liczby nadesłanych pięknych prac, spełniających wymogi formalne i techniczne, Komisja Konkursowa wyłoniła laureatów I, II i III miejsca:

Drodzy Rodzice

w dniu 22 lutego br. ( tj. w środę)

odbędzie się wyjście do

Sali Widowiskowo-Koncertowej

MUZA w Sosnowcu na przedstawienie

pt. „O Rybaku i Złotej Rybce”

dla chętnych dzieci z grup

KANGURKI, TYGRYSKI, KUBUSIE.

Koszt biletu wynosi 25 zł od dziecka.

Prosimy o wpłatę u wychowawców do 17 lutego.

Bal Karnawałowy

Bal karnawałowy – Przedszkole na Zielonym Wzgórzu w Lusówku

Zapraszamy wszystkie przedszkolaki

na Bal Karnawałowy z Wodzirejem,

który odbędzie się w dniu 9 lutego br. (tj. w czwartek.)

Prosimy rodziców o przygotowanie dzieciom strojów karnawałowych.

W tym dniu będą również wykonywane zdjęcia.

Zakup zdjęć przez rodziców będzie dobrowolny

Drogie przedszkolaki

1 lutego br. w naszym przedszkolu odbędzie się spektakl Teatru Lalek Pinokio pt."Kruszynka", na który serdecznie zapraszamy wszystkie nasze przedszkolaki.

Przedstawienie finansowane jest przez Radę Rodziców.

Spektakl opowiadający o Kruszynce–cyrkowej słonicy. Nasza Kruszynka nie lubi pomagać innym, jest samolubna i myśli tylko o osobie. Zwierzątka zmuszone są jej pomagać. W końcu słonica odkrywa, że prawdziwy sekret przyjaźni polega na wzajemnej pomocy, akceptacji samego siebie i innych bez znaczenia kim jesteśmy i jak wyglądamy. Przedstawienie edukacyjne i pouczające. W sposób bajkowy pokazuje wartości przyjaźni, zrozumienia, akceptacji i pomocy potrzebującym. Sztuka oparta na fragmentach sztuki Pani Izabeli Degórskiej.