13.01.2022

19 stycznia br. ( tj. w środę)

o godz. 12.30 odbędzie się

w przedszkolu sztuka

pt. " Przygody Okruszka"

Teatru "Skrzat".

Bajka płatna jest ze środków Komitetu Rodzicielskiego.

• Podziękowanie dla Rodziców

13.01.2022

Dziękujemy serdecznie Rodzicom naszych przedszkolaków za zaangażowanie i chęć niesienia pomocy bezdomnym zwierzętom ze Schroniska w Sosnowcu. Dzięki Państwa wsparciu i wrażliwości zebraliśmy karmę suchą, mokrą oraz koce, które przekazane zostały mieszkańcom Schroniska.

06.01.2022

Warsztaty Mydlarskie na Dzień Babci i Dziadka!

Własnoręcznie zrobione, pachnące i kolorowe mydełka,
            to świetny prezent dla babci i dziadka.

W dniu 17 stycznia br. ( tj. w poniedziałek) w przedszkolu odbędą się warsztaty mydlarskie ( dziecko będzie miało możliwość wykonania 4 szt. mydełek).

Koszt warsztatów dla dziecka wynosi 20 zł.

• WESOŁYCH ŚWIĄT

23.12.2021

Świąt wypełnionych ciepłem i miłością, niosących spokój i radość. Nowego Roku spełniającego wszelkie marzenia, pełnego optymizmu, szczęścia i powodzenia życzy Dyrekcja, Rada Pedagogiczna oraz Pracownicy Przedszkola Miejskiego Nr 12

14.12.2021

List Ministra Zdrowia oraz Ministra Edukacji i Nauki w sprawie szczepień dzieci w wielu 5-11 przeciw COVID-19

Szanowni Państwo, Drodzy Rodzice i Opiekunowie
            w ostatnich dniach Europejska Agencja Leków (EMA) zarekomendowała szczepienia dzieci w wieku 5-11 lat przeciw COVID-19. Podstawą rekomendacji były szczegółowe wyniki badań klinicznych, które przedstawił producent szczepionki – konsorcjum Pfizer/Biontech. Są to udowodnione dane naukowe świadczące o skuteczności i bezpieczeństwie stosowania szczepionki wśród najmłodszych. Polska dzięki swojemu przedstawicielowi w Europejskiej Agencji Leków (jest nim prezes Urzędu Rejestracji Produktów Leczniczych) miała bieżący dostęp do wszelkich informacji, na bazie których podejmowane były decyzje o dopuszczeniu szczepień dzieci w grupie wiekowej 5-11 lat.

07.12.2021

Prosimy Rodziców o wpisanie na listę dzieci, które będą obecne w przedszkolu w dniach:

• 24.12.2021r. (tj.piątek) WIGILIA
            • 27.12.2021r. (tj. poniedziałek)
            • 28.12.2021r. (tj. wtorek)
            • 29.12.2021r. (tj. środa)
            • 30.12.2021r. (tj. czwartek)
            • 31.12.2021r. (tj. piątek) SYLWESTER

Informacja powyższa jest niezbędna do dokonania zakupu odpowiedniej ilości artykułów żywnościowych.

Drodzy Rodzice,

informujemy, że w dniu 6 grudnia br. nasze przedszkole odwiedzi Święty Mikołaj oraz odbędą się warsztaty z Muzeum w Sosnowcu opłacone ze składek Komitetu Rodzicielskiego.

Prosimy Rodziców o przygotowanie dzieciom ubrań świątecznych, ubrań w kolorze czerwonym oraz przyniesienie czapki mikołajkowej, rogów renifera, opaski świątecznej itp.

• Profilaktyka COVID-19

24.11.2021

W związku z aktualną sytuacją epidemiologiczną w woj. śląskim - wysokim wskaźnikiem zakażeń społeczności lokalnej wirusem SARS-CoV-2, przypominamy, że konieczne w profilaktyce zakażeń jest przestrzeganie podstawowych zasad bezpieczeństwa i higieny, takich jak: odległość od innych osób, zasłanianie ust i nosa, prawidłowa higiena rąk.

• Zbiórka dla Schroniska

17.11.2021

Nasze Przedszkole prowadzi zbiórkę dla zwierząt ze Schroniska. Prosimy o przynoszenie suchej karmy oraz puszek z mokrą karmą dla psów i kotów. Zebrane artykuły przekażemy do Schroniska w Sosnowcu. Prosimy o przynoszenie artykułów do 03.12.21r.(piątek) do naszego przedszkola.

19 listopada br. ( tj. w piątek) będziemy obchodzili w przedszkolu

Ogólnopolski Dzień Praw Dziecka.

Prosimy, aby w tym dniu dzieci ubrane były na niebiesko.

• Informacja dla Rodziców

14.11.2021

Na posiedzeniu Rady Rodziców w dniu 9 listopada br. ustalono składkę na

prezent mikołajowy dla wszystkich dzieci w wysokości 25zł od dziecka.

W/w kwotę proszę wpłacać do nauczycielek grup do dnia 29 listopada br.

Jednocześnie informujemy Państwa , że dokonaliśmy wyboru nowej

Rady Rodziców naszego Przedszkola :

• Ogłoszenie Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej Nr 1

09.11.2021

Konsultacje telefoniczne dla rodziców dzieci przedszkolnych w wieku od 3 do 7 lat.

Serdecznie zapraszamy rodziców i opiekunów, którzy borykają się z trudnościami wychowawczymi lub mają wątpliwości dotyczące rozwoju swoich pociech do udziału w drugiej edycji konsultacji z pracownikami Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej nr 1 w Sosnowcu. Konsultacje będą miały charakter 30-minutowej rozmowy telefonicznej w celu rozeznania problemu i zaproponowania dalszych możliwych form pomocy.

08.11.2021

Dnia 10 listopada br. ( tj. w środę) w przedszkolu odbędzie się uroczysta akademia z okazji Święta Odzyskania Niepodległości przez Polskę. Prosimy, aby w tym dniu dzieci ubrane były odświętnie.

04.11.2021

Z A P R O S Z E N I E

Dyrektor Przedszkola Miejskiego Nr 12 serdecznie zaprasza Rodziców –przedstawicieli grup przedszkolnych tzw. trójki grupowe na spotkanie w dniu 9.11.2021r. tj. wtorek o godz. 16.00 w ramach Rady Rodziców przedszkola.

Omówimy sprawy przedszkola , planów mikołajowych itp.