• Promocja zdrowia

PRZEDSZKOLE PROMUJACE ZDROWIE

Przedszkole Miejskie Nr 12 w Sosnowcu przystąpiło do działań zmierzających do uzyskania Krajowego Certyfikatu Przedszkoli Promujących Zdrowie.

Zdrowie jest dla człowieka jedną z najwyższych wartości, dlatego też tak istotne jest, aby dbać o nie już od najwcześniejszych lat życia. Dzieci w wieku przedszkolnym mają już wyrobione pewne nawyki higieniczno – zdrowotne, które zostały im wpojone przez rodzinę i przedszkole. Utrwalone wówczas przyzwyczajenia i nawyki decydują o jego późniejszym stylu życia. Dlatego tak ważne jest, aby edukację zdrowotną rozpocząć jak najwcześniej, wspólnie z rodzicami dzieci.

W celu promocji zdrowia został opracowany

PROGRAM EDUKACJI PROZDROWOTNEJ - W  ZDROWYM  CIELE  ZDROWY  DUCH

Wychodząc z założenia, że zdrowie dziecka jest podstawowym warunkiem pomyślnego procesu wychowawczego konieczne jest zapewnienie dzieciom wszystkich potrzeb zdrowotnych.  Najważniejszym zadaniem programu jest kontrolować stan własnego zdrowia, dbać o nie i pomnażać jego potencjał. Po dokonaniu diagnozy wytyczyliśmy problemy, którymi będziemy się zajmować:

1. Propagowanie zdrowego stylu życia
          2. Kształtowanie umiejętności zapobiegania i radzenia sobie w sytuacjach trudnych. Bezpieczeństwo, na co dzień.
          3. Zapewnienie warunków do zaspokojenia naturalnej potrzeby ruchu

Placówka nasza podejmuje szereg działań w zakresie zdrowia.