03.01.2024

Dzień Babci i Dziadka

Serdecznie zapraszamy Babcie i Dziadków naszych przedszkolaków na uroczystość z okazji ich święta, która odbędzie się:
            22.01.24r. - grupa Misie o godz.10.00

23.01.24r. – grupa Puchatki i Kangurki o godz. 10.00

24.01.24r. – grupa Tygryski o godz. 10.00

25.01.2024r. – grupa Kubusie o godz. 12.00

• życzenia

Drodzy Rodzice,

Dyrekcja wraz z Pracownikami Przedszkola Miejskiego Nr 12 w Sosnowcu życzy:

Szczęśliwego Nowego Roku! Niech ten 2024 rok przyniesie Państwu mnóstwo sukcesów, inspiracji i pięknych momentów spędzonych z rodziną i przyjaciółmi. Niech będzie to czas pełen uśmiechu, zdrowia i spełnienia marzeń!

Bal Karnawałowy

Serdecznie zapraszamy wszystkie przedszkolaki

na Bal Karnawałowy z Wodzirejem,

który odbędzie się w dniu 8 stycznia br. (tj. poniedziałek).

Prosimy rodziców o przygotowanie dzieciom strojów karnawałowych.

W tym dniu będą również wykonywane zdjęcia.

Zakup zdjęć przez rodziców będzie dobrowolny.

09.12.2023

O zdrowiu w Muzie

11 grudnia w Sali Widowiskowo – Koncertowej „Muza” im. Władysława Szpilmana w Sosnowcu odbędzie się spotkanie edukacyjne współorganizowane z Urzędem Marszałkowskim Województwa Śląskiego dotyczące profilaktyki zdrowotnej dla mieszkańców Sosnowca.

Tematem spotkania będzie wykład dr n. med. Marka Kowalczyka pn. „Profilaktyka chorób nowotworowych”.

Drodzy Rodzice,

Dzieci, Dyrekcja i Grono Pedagogiczne Przedszkola Miejskiego Nr 12 w Sosnowcu, składają serdeczne podziękowania dla Taty Ady G. z grupy Misie oraz Mamie i Tacie Alana B. z grupy Kangurki za pomoc Mikołajowi w przygotowaniu wizyty u dzieci w dniu 6 grudnia br. Wszystkie prezenty bardzo podobały się dzieciom oraz dziękujemy "Mikołajowi" za profesjonalizm.

Drodzy Rodzice,

5 grudnia nasze Przedszkole miał odwiedzić Teatr Krakowski "BAJKA" . Z przyczyn organizatora, przedstawienie nie odbyło się. Doszło do pomyłki i ekipa aktorska pojechała do przedszkola nr 12 w Krakowie. Za pomyłkę Teatr przeprasza. W drugim semestrze ma zostać zorganizowane przedstawienie teatralne dla dzieci. O terminie poinformujemy Państwa za pomocą ogłoszenia.

Nasze przedszkole bierze udział w kolejnej edycji wojewódzkiego projektu

Klub zdrowego przedszkolaka”.

Głównym celem projektu jest wspieranie prawidłowego rozwoju dzieci poprzez promowanie zdrowego stylu życia.

Działania w ramach projektu mają na celu wzbogacenie wiedzy dzieci z dziedziny zdrowia, wykształcenie u nich postawy prozdrowotnej, nabycie określonych umiejętności oraz przyswojenie prawidłowych przyzwyczajeń i nawyków higieniczno-zdrowotnych.

Serdecznie zapraszamy Rodziców

na przedstawienia świąteczne, które odbędą się w dniach:

11 grudnia br. o godz. 10.00 Grupa MISIE

12 grudnia br. o godz. 13.00 Grupa KANGURKI

13 grudnia br. o godz. 10.00 Grupa PUCHATKI

14 grudnia br. o godz. 13.00 Grupa TYGRYSKI

15 grudnia br. o godz. 12.00 Grupa KUBUSIE

Drodzy Rodzice,

W dniu 6 grudnia nasze przedszkole odwiedzi Święty Mikołaj. Prosimy Rodziców o przygotowanie dzieciom ubrań w kolorze czerwonym oraz przyniesienie czapki mikołajkowej, rogów renifera, opaski świątecznej itp.

5 grudnia br. w przedszkolu odbędzie się przedstawienie teatralne w wykonaniu Teatru Krakowskiego „BAJKA”. Przedstawienie opłacone będzie ze środków Komitetu Rodzicielskiego.

Drodzy Rodzice,

Już 2 grudnia 2023 (sobota) o godz. 9.30 Zagłębiowska Mediateka serdecznie zaprasza na wyjątkowy, mikołajkowy Familijny Pokaz Filmowy, który tym razem będzie dłuższy, bardziej spektakularny i zaczarowany. Na dzieci wraz z osobami towarzyszącymi, w Auli Zagłębiowskiej Mediateki przy ul. Kościelnej 11 w Sosnowcu, czekać będzie Mroźny Mikołajkowy Maraton, czyli aż dwa wspaniałe filmy animowane, dzięki którym widzowie przeniosą się do magicznego, zimowego i rozśpiewanego świata! Dodatkowo, przed i pomiędzy filmami zaplanowaliśmy gry, zabawy i konkursy dla dzieci. To co – ulepicie z nami filmowego bałwana…? ;) Wstęp wolny.

• ogłoszenie

Drodzy Rodzice w dniu 24 listopada br. ( tj. w piątek )

będziemy obchodzili Dzień Pluszowego Misia.

Prosimy, aby w tym dniu przedszkolaki przyniosły do przedszkola pluszowego Misia lub książeczkę z bajkami o Misiu.

17.11.2023

W naszym przedszkolu obchodzić będziemy Międzynarodowy Dzień Praw Dziecka 20 listopada (poniedziałek). Prosimy Rodziców, aby w tym dniu dzieci ubrane były na niebiesko.

20 listopada to szczególny dzień – rocznica uchwalenia Konwencji o prawach dziecka. Jest to moment, w którym uwaga wszystkich kierowana jest na dzieci i ich prawa.

• ogłoszenie

Drodzy Rodzice, serdecznie zapraszamy do wzięcia udziału w akcji charytatywnej!

Fundacja „Akogo?” Ewy Błaszczyk i Członkowie Polskiego Stowarzyszenia Serwisów Kluczowych organizują zbiórkę niepotrzebnych kluczy.

Bezużyteczne klucze będą złomowane, a zebrane środki uzyskane z ich sprzedaży trafią bezpośrednio do kliniki „Budzik”, która pomaga dzieciom po ciężkich urazach mózgu, pogrążonych w śpiączce.