• ogłoszenie

• W naszym przedszkolu obchodzić będziemy Międzynarodowy Dzień Praw Dziecka 20 listopada (poniedziałek). Prosimy Rodziców, aby w tym dniu dzieci ubrane były na niebiesko.

20 listopada to szczególny dzień – rocznica uchwalenia Konwencji o prawach dziecka. Jest to moment, w którym uwaga wszystkich kierowana jest na dzieci i ich prawa.

• ogłoszenie

• Drodzy Rodzice, serdecznie zapraszamy do wzięcia udziału w akcji charytatywnej!

Fundacja „Akogo?” Ewy Błaszczyk i Członkowie Polskiego Stowarzyszenia Serwisów Kluczowych organizują zbiórkę niepotrzebnych kluczy.

Bezużyteczne klucze będą złomowane, a zebrane środki uzyskane z ich sprzedaży trafią bezpośrednio do kliniki „Budzik”, która pomaga dzieciom po ciężkich urazach mózgu, pogrążonych w śpiączce.

W holu naszego przedszkola przygotowane jest specjalne pudełko do którego można wrzucać klucze.

Może tym symbolicznym kluczykiem uda nam się obudzić kolejne dziecko :)

• OGŁOSZENIE

Drodzy Rodzice, decyzją Rady Rodziców, z okazji zbliżającego się Mikołaja w przedszkolu, prosimy o wpłatę 25 zł od dziecka na upominek od Św. Mikołaja.

Wpłat prosimy dokonywać u wychowawców grup do 30 listopada br. Upominki zostaną wręczone dzieciom w dniu 6 grudnia br.

Jednocześnie informujemy, że 5 grudnia br. w przedszkolu odbędzie się przedstawienie teatralne w wykonaniu Teatru Krakowskiego „BAJKA”. Koszt przedstawienia to 450 zł opłacony będzie ze środków Komitetu Rodzicielskiego.

• INFORMACJA

• 29 listopada (środa) o godzinie 9.50 odbędzie sięw Sali Widowiskowo-Koncertowej „Muza” przedstawienie pt. „Piękna i Bestia” dla chętnych dzieci z grupy: Kangurki, Tygryski, Kubusie. Koszt spektaklu to 30zł od dziecka. Prosimy o wpłaty do wychowawców poszczególnych grup do dnia 24.11.23r.

• informacja

15.11.23r. odbędą się warsztaty ekologiczne dla dzieci z ekodoradcą Prezydenta miasta Sosnowiec z Urzędu Miejskiego w Sosnowcu.

• 11Listopada

Wiersz “11 Listopada” L. Wiszniewski

Dzisiaj wielka jest rocznica

Jedenasty Listopada

Tym co padli za Ojczyznę

Hołd wdzięczności Polska składa.

Narodowe Święto Niepodległości to ważny dzień dla każdej Polki i Polaka. Z tej okazji dzieci z naszego przedszkola odśpiewały wraz z pracownikami przedszkola hymn Mazurek Dąbrowskiego, przyłączając się tym samym do akcji „Szkoła do hymnu”.

• .

W dniu 10 listopada br. o godz. 11.11

będziemy brać udział w akcji MEN „Szkoła do hymnu” i dlatego też prosimy o odświętny( galowy) strój dla dzieci oraz elementy narodowe np. chorągiewki  narodowe, kotyliony  itd.

W tym dniu dzieci wezmą udział w koncercie patriotycznym udostępnionym online. Dostęp do tego  koncertu został opłacony ze środków  Rady Rodziców.

• Zebranie

- ZEBRANIE Z RODZICAMI W GRUPIE MISIE           08.11.23r. o godz. 15.30

-ZEBRANIA z RODZICAMI W GRUPACH PUCHATKI, KANGURKI, TYGRYSKI odbędą się    09.11.23r. o  godz. 16.00

- ZEBRANIE Z RODZICAMI W GRUPIE KUBUSIE w Oddziale Przedszkola przy SP 22 odbędzie się   09.11.23r. o godz.16.00

• Dzień postaci z bajek

w dniu 7 listopada br. ( tj. we wtorek)

będziemy obchodzili w przedszkolu

DZIEŃ POSTACI Z BAJKI.

W tym dniu chętne dzieci mogą przebrać się

za ulubioną postać z bajki, przynieść książeczkę

z ulubioną bajką lub maskotkę.

• kalendarz

W dniu 30.10.2023 r. (tj. w poniedziałek)
            w przedszkolu będą robione zdjęcia wszystkim dzieciom

SERIA "KALENDARZ"

Prosimy rodziców o przygotowanie dzieciom

w tym dniu odświętnego ubioru.

Koszt kalendarza wynosi 52 zł.

Zakup zdjęć nie jest obowiązkowy.

• Zmiana daty warsztatów 27.10.23r.

AKADEMIA ZDROWEGO UŚMIECHU

Dnia 27.10. br. ( UWAGA ! Zmiana daty !)odbędą się warsztaty edukacyjne z zakresu higieny jamy ustnej oraz przegląd uzębienia dzieci.

Prosimy Rodziców o podpisanie zgód  i wybranie odpowiedniego pakietu do 19.10.23r.(ulotka dostępna jest u wychowawców grup w przedszkolu).

• Pasowanie

ZAPROSZENIE NA UROCZYSTOŚĆ

„PASOWANIE NA PRZESZKOLAKA”

Idzie sobie przedszkolaczek

Śpiewa, tańczy no i skacze.

Wielki powód ma do śmiania,

Gdyż nadchodzi dzień pasowania

Dzieci z grupy „Misie” i „Puchatki” uczęszczające pierwszy rok do naszego przedszkola  serdecznie zapraszają Rodziców na Uroczyste Pasowanie na Przedszkolaka, które odbędzie się 25 października 2023r. (t.j. środa) o godz. 10.00.

• Dzień Edukacji Narodowej-PM 12-2023

----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Film:

Nowa galeria Dzień Edukacji Narodowej-PM 12-2023 została dodana do albumu fotograficznego

w dniu 13.10.2023 roku odbędzie się akademia

z okazji Dnia Edukacji Narodowej.

Z tej okazji prosimy o ubranie dzieci w strój odświętny.

• ​​Akademia Zdrowego Uśmiechu

AKADEMIA ZDROWEGO UŚMIECHU

Dnia 24.10. br. odbędą się warsztaty edukacyjne z zakresu higieny jamy ustnej oraz przegląd uzębienia dzieci.