• Koncepcja pracy przedszkola

KONCEPCJA PRACY PRZEDSZKOLA

MISJA:

Zmierzamy do wychowania dziecka wyposażonego w system uniwersalnych wartości,rozumiejącego siebie i otaczający je świat, chętnego do działania i poznawania tego co nowe, posiadającego wiedze i umiejętności niezbedne do podjęcia nauki w szkole.

WIZJA:

• Przedszkole jest placówką bezpieczną, przyjazną dzieciom, rodzicom, pracownikom, otwarta na ich potrzeby.
          • Praca przedszkola ukierunkowana jest na dziecko, jego potrzeby i wszechstronny rozwój osobowości.
          • Umożliwia wyrównywanie szans edukacyjnych wszystkim dzieciom i przygotowuje je do podjęcia nauki w szkole.
          • Oferty edukacyjne stwarzają warunki do twórczości rozwijania umiejętności i kształtowania samodielności oraz wartosci moralnych.
          • Przedszkole przeciwdziała izolacji społecznej i nietolerancji.
          • Wszyscy przestrzegaja praw dziecka
          • Rodzice sa partnerami uczestniczącymi w życiu przedszkola.
          • Przedszkole zatrudnia wykwalifikowana, kompetentną i odpowiedzialna kadrę pedagogiczną.
          • Przedszkole uwzględnia w swoich działaniach potrzeby środowiska lokalnego.
          • Promuje swoje osiagnięcia i dba o dobrą opinię w środowisku.
          • Stosuje aktywne metody pracy, programy i nowatorskie rozwiazania gwarantują wysoką jakość pracy przedszkola.
          • Baza, wyposażenie, estetyka pomieszczeń i otoczenia wpływaja na wysoki poziom pracy.