• Bezpieczeństwo na co dzień

ZADANIA ZREALIZOWANE W OBRĘBIE MODUŁU II

Kształtowanie umiejętności zapobiegania i radzenia sobie w sytuacjach trudnych. Bezpieczeństwo na co dzień.

• W każdym roku szkolnym w grupie „Puchatków” a w tym roku szkolnym również Kangurków wdrażany jest program promocji zdrowia psychicznego - Przyjaciele Zippiego

• Na terenie placówki odbywały się cykliczne spotkania z policjantem, które dotyczyły tematu bezpieczeństwa na ulicy i w domu oraz sytuacjach zagrożenia:
            • Bądź ostrożny na drodze
            • Obcy niebezpieczny
            • Bezpieczne wakacje

• W każdej grupie wiekowej odbywały się wycieczki na skrzyżowanie ulic, których celem było utrwalenie zasad bezpiecznego korzystania z ruchu drogowego, prawidłowego przechodzenia przez jezdnię, korzystania z sygnalizacji świetlnej.

• Wizyta drużyny strażackiej w przedszkolu

• Odbyła się wycieczka do WORD w Dąbrowie Górniczej gdzie nasze przedszkolaki mogły poznać zasady ruchu drogowego dla pieszych oraz pierwszą pomoc.

• Spotkanie z grupą GOPR

• Uczestniczyliśmy w akcji - Zagłębiowski alarm smogowy

• Systematycznie przez cały rok w każdej grupie wiekowej omawiane były cykle historyjek obrazkowych oraz zajęcia na tablicy interaktywnej: Pali się, Bądź bezpieczny, Niebezpieczne przedmioty, Bezpieczne zabawy itp.

• Udział dzieci w konkursach dotyczących bezpieczeństwa: Bezpieczny Przedszkolak – międzyprzedszkolny  konkurs zorganizowany przy współudziale Komendy Miejskiej policji w Sosnowcu, Turniej wiedzy o bezpieczeństwie oraz Bezpieczeństwo na drodze – zorganizowany przez  Miejską Bibliotekę Publiczną Odział dla Dzieci i Młodzieży w Sosnowcu gdzie zdobyliśmy wyróżnienie, Bezpieczna droga do przedszkola – konkurs plastyczny

Bezpieczeństwo dzieci jest priorytetem naszego przedszkola dlatego kształtowanie umiejętności zapobiegania i radzenia sobie w sytuacjach trudnych stawiamy na czele naszych założeń.  Wykładnikiem naszych działań niech będzie fakt, że w naszej placówce dzieci są zdrowe i bezpieczne.