• Propagowanie zdrowego stylu życia

ZADANIA ZREALIZOWANE W OBRĘBIE MODUŁU I

• W naszym kwartalniku przedszkolnym „Promyczek, cyklicznie redagowany jest artykuł  skierowany do rodziców dotyczący  propagowania zdrowego stylu życia.

• Dwa razy w miesiącu ukazywały się opracowane przez nauczycielki ulotki informacyjne pod hasłem - Żyj zdrowo, Zdrowo jemy.

• Udział w krajowym programie - Kubusiowi przyjaciele natury.

• W naszym przedszkolu dwa razy w miesiącu były organizowane Owocowo – warzywne dni, których zadaniem było zachęcenie dzieci do spożywania warzyw  i owoców pod różną postacią.

• Do tygodniowego jadłospisu wprowadzono śniadanie podawane w formie „szwedzkiego stołu”

• Braliśmy udział w organizowanych przez inne placówki konkursach dotyczących zdrowego stylu życia:

• W  konkursie plastycznym - Zdrowo, smacznie kolorowo dzieci z naszego przedszkola zajęły  II i III miejsce, Zdrowo jemy – zdrowo żyjemyBądź przyjacielem swojego zdrowia, Smaczne i zdrowe stworki warzywno – owocoweŻeby zdrowym być trzeba mleko pićSport to zdrowie, Bawię się bezpiecznie podczas ferii zimowych, Bezpieczny przedszkolak  – turniej wiedzy - X Zimowa Olimpiada, Ruch to zdrowie – przegląd twórczości dziecięcej,  XVI Lekkoatletyczna Olimpiada Przedszkolaków  - II miejsce, udział w Przeglądzie - Ze sztuką o zdrowiu.

• Uczestniczymy w Ogólnopolskim Programie Edukacyjnym i Konkursie Plastycznym - Wolę pić wodę bo…. W ramach ogólnopolskiej kampanii - Mamo, tato wolę wodę organizowanej przez Laboratorium Komunikacji

• Nasza piramida żywienia, Talerz przedszkolaka   – konkurs w ramach ogólnopolskiej akcji - Piramida żywienia przedszkolaka.

• Pogromcy zarazków – zdrowie jest w naszych rękach – ogólnopolski program edukacyjny

• Żywienie na wagę zdrowia - III edycja programu edukacyjnego Państwowy Powiatowy Inspektorat Sanitarny w Sosnowcu

• Zatrzymaj się i żyj! – kampania społeczna „Bezpieczny przejazd” – Certyfikat Nr 635

• Dzieciństwo bez próchnicy – projekt profilaktyki stomatologicznej

• Moje przygody w krainie zdrowych ząbków – konkurs w ramach programu edukacji zdrowotnej - Akademia Aquafresh

• Każdy z nas wie, jak z Pastusiami o ząbki dbać swe! – konkurs w ramach programu edukacji zdrowotnej - Akademia Aquafresh

• XII edycja konkursu Akademii Misia Haribo - Segregujesz? Nie marnujesz

• Jesienna kompozycja – konkurs w ramach ogólnopolskiej akcji Akademii Zdrowego Przedszkolaka

• III edycja Międzynarodowego Konkursu Plastycznego dla Dzieci dotyczącego bezpieczeństwa na przejazdach kolejowo-drogowych

• Upowszechnialiśmy sposoby i zasady zdrowego odżywiania się poprzez: Prowadzenie hodowli szczypiorku i rzeżuchy we wszystkich grupach wiekowych. Omawianie cyklu historyjek obrazkowych -  Wiem co jem.

• Dzieci bardzo chętnie bawią się w organizowanych w każdej grupie wiekowej kąciku lekarskim.

• Przez cały rok systematycznie organizowano wyjścia poza teren placówki w formie spacerów i wycieczek.

• W  każdym roku szkolnym miał miejsce zorganizowany przez nasze przedszkole - Turniej wiedzy o zdrowiu o zasięgu miejskim.

• Zorganizowany został również konkurs dla dzieci i rodziców - Smaczny i zdrowy deser owocowy,

• Nasza placówka była  organizatorem konkursów plastycznych - Wiosenny mini ogródek, Dbamy o zdrowieWarzywny przyjaciel, Dbamy o zdrowie dla dzieci przedszkolnych i oddziałów „0” przy Szkołach Podstawowych.

• Oswajamy nasze dzieci  z pracownikami służby zdrowia podczas spotkań z lekarzem, pielęgniarką na terenie przedszkola. Byliśmy także na wycieczce w  gabinecie stomatologicznym oraz w aptece.

• Systematyczne wietrzenie sal, częste przebywanie na świeżym powietrzu to nasze codzienne czynności.