Fundacja Dajemy Dzieciom Siłę (dawniej Fundacja Dzieci Niczyje) od 1991 roku dąży do tego, by wszystkie dzieci miały bezpieczne dzieciństwo i były traktowane z poszanowaniem ich godności i podmiotowości. Działania Fundacji koncentrują się na ochronie najmłodszych przed krzywdzeniem, a także na zminimalizowaniu konsekwencji, jakie niesie ze sobą doświadczenie przemocy. Dużą uwagę przywiązujemy do wspierania rodziców – aby dzieci mogły od nich dostać jak najlepszą opiekę i wychowanie.

Fundacja Dajemy Dzieciom Siłę, oprócz promowania wdrażania standardów, zapewnia również ofertę edukacyjno-szkoleniową, w celu podniesienia kompetencji personelu, rodziców i opiekunów w zakresie ochrony dzieci przed krzywdzeniem. Realizacja programu uwzględnia również dostarczenie dzieciom wiedzy na temat unikania zagrożeń oraz możliwości uzyskania pomocy i wsparcia w trudnych sytuacjach życiowych.

Fundacja Dajemy Dzieciom Siłę - www.fdds.pl

Przykładowa literatura:

Poradnik dla Rodziców "Kiedy twoja zlość krzywdzi dziecko" M. McKay, P. Fanning, K. Paleg, D.Landis

"Jak poradzić sobie ze złością" Z poradnika smyka

"Basia i granice" Z.Stanecka, M.Oklejak

"Czasem się złoszczę" bajki, które pomagają radzić sobie z emocjami B.Ibarrola

"Moje ciało należy do mnie" Naucz dziecko mówić "NIE" M.Sobolewska

"Jestem wściekły. Jak pokonać złość D.Geisler

Ważne numery telefonów:

• Telefon dla Rodziców i Nauczycieli 800 100 100 − aktualne informacje na stronie: 800100100.pl/aktualnosci
        • Telefon Zaufania dla Dzieci i Młodzieży 116 111, czynny 7 dni w tygodniu, 24 godziny na dobę
        • Policyjny telefon zaufania do przeciwdziałania przemocy w rodzinie 800 120 226
        • Policyjna linia specjalna "Zatrzymać przemoc" 800 120 148.
        • Stowarzyszenie Niebieska Linia, tel. 800 120 002 − czynny 24 godziny, dla ofiar przemocy w rodzinie

Jeśli słyszysz lub podejrzewasz, że w Twoim sąsiedztwie ma miejsce przemoc – zadzwoń na policję: 112