JESIENNY TYDZIEŃ DIAGNOSTYCZNY

- słuchu

- ryzyka dysleksji

- ryzyka dyskalkulii

w dniach 17 – 20 października 2023r.

Zainteresowanych rodziców prosimy o kontakt telefoniczny z sekretariatem poradni 32 266 14 71

Podziękowania

Dyrekcja, grono pedagogiczne i pracownicy obsługi Przedszkola Miejskiego Nr 12 w Sosnowcu pragną serdecznie podziękować Rodzicom, którzy zaangażowali się w przygotowanie Festynu Eko-ja Eko ty i Eko my, dziękujemy za wspólną zabawę , udział w konkursach i pyszne ciasto. Miło nam było gościć Państwa na Festynie , mamy nadzieję, że dzieci jak i Państwo dobrze się bawiliście.

Ubezpieczenie

Możliwość przystąpienia do ubezpieczenia NNW, z datą odpowiedzialności od 1 września 2023 r. do 31 sierpnia 2024 r., została przedłużona do 15 października 2023 r. Polisy zawarte po tej dacie będą miały odpowiedzialność od dnia następnego.

Teraz możesz łatwo ubezpieczyć swoje dziecko – aby to zrobić, kliknij w poniższy link. Znajdziesz w nim informacje o ubezpieczeniu. Szczegółowy zakres każdej z propozycji ubezpieczenia zamieściliśmy w załączniku.

• FESTYN-PM 12-2023

01.10.2023

"Eko - Ja,

Eko - Ty,

Eko - My"

Dnia 29 września 2023 r. w Przedszkolu Miejskim Nr 12 odbył się Festyn Ekologiczny pod hasłem: "Eko - Ja, Eko - Ty, Eko - My".

Głównym celem była integracja ze społeczeństwem, aktywne i pomysłowe przeżycie piątkowego popołudnia, współpraca organów przedszkola w procesie wychowania, kształtowanie właściwych postaw prospołecznych, propagowanie aktywnego wypoczynku na świeżym powietrzu, integrowanie środowisk lokalnych w działaniach na rzecz dzieci, wspólne spędzenie wolnego czasu przez rodziny.

FESTYN EKOLOGICZNY

Pod hasłem: „Eko – Ja, Eko –Ty, Eko-My”

w godzinach 14.00 do 17.00

Zapraszamy Rodziców z Dziećmi na:

- Pokaz EKO-MODY;

- Rozstrzygnięcie konkursu na plakat ekologiczny;

- Konkurs ekologiczny;

- Warkoczyki, malowanie twarzy, foto-budka;

- Zamek dmuchany;

- Pokaz Policji, Straży Pożarnej i Ratownika Medycznego;

• informacja

Kampania Edukacyjna „Nie bądź atrakcyjny dla kleszczy”.

W naszym przedszkolu gościliśmy Panią z Powiatowej Stacji Sanitarno- Epidemiologicznej w Sosnowcu, która przeprowadziła dla naszych przedszkolaków zajęcia w zakresie profilaktyki chorób odkleszczowych. Wszyscy uczestnicy spotkania otrzymali kolorowanki przygotowane do kampanii.

Serdecznie zapraszamy naszych

Kochanych Przedszkolaków na obchody

Ogólnopolskiego Dnia Przedszkolaka,

które odbędą się w dniu 20 września br. (tj. środa).

Prosimy, aby w tym dniu dzieci ubrane były

na niebiesko oraz przyniosły niebieskiego balonika.

DRODZY RODZICE

W dniu 25-09-2023 r. odbędzie się wyjście do Sali
            Widowiskowo-Koncertowej MUZA w Sosnowcu,
            na przedstawienie ekologiczne
            pt. „Maja Ratuje Planetę”
            Dla chętnych dzieci z grup :

- Kangurki

- Tygryski

06.09.2023

Nieszczęśliwy wypadek może się zdarzyć w różnych miejscach: np. w przedszkolu, szkole, na szkolnej wycieczce czy podczas wyjścia z klasą do kina, na wakacjach, a nawet w domu. Dlatego przygotowaliśmy specjalną ofertę ubezpieczenia NNW PZU Edukacja.

• Mamo, Tato idę do przedszkola!

21.08.2023

Mamo, Tato idę do przedszkola!

Mamusiu, Tatusiu wstajemy!

Załóżcie mi proszę wygodne dresy i kapcie, których nie będę musiał wciskać siłą. Zostawcie w szatni coś na przebranie – wiecie czasem łyżka tańczy w zupie, czasem żal mi zostawić w sali zabawki i … toaleta tak daleko wydaje się wtedy.

Mamusiu, Tatusiu, wiem, że moje pójście do przedszkola przeżywacie bardziej niż ja. Jestem waszym skarbem, kruszynką, maluszkiem, żabką, księżniczką, misiaczkiem.

Szanowni Państwo,

Ognisko Pracy Pozaszkolnej nr 2 w Sosnowcu, które ma siedzibę w budynku Szkoły Podstawowej nr 33 przy ul. Starzyńskiego 41 od roku szkolnego 2023/2024 organizuje zajęcia dla dzieci/uczniów, zgodnie z załączoną informacją. Zajęcia odbywać się będą w siedzibie Ogniska.

OFERTA_ZAJEC_OPP2_-_plakat.pdf

• GALA MISTRZÓW

17.06.2023

W dniu 15.06.2023r. w Sali Koncertowej Szkoły Muzycznej w Sosnowcu odbyła się "Gala Mistrzów 2023", dzieci i młodzieży , które odniosły sukcesy w roku 2023 na niwie wokalnej, tanecznej, plastycznej i sportowej .

Nasze Przedszkole reprezentowały dzieci z gr. Kubusie, które osobiście odebrały nagrody z rąk Pani Senator RP p. Joanny Sekuły i Pana Prezydenta Zbigniewa Byszewskiego.

INFORMACJA DLA RODZICÓW DZIECI Z GRUPY MISIÓW

Z okazji DNIA DZIECKA organizujemy wyjście do Bawialni Baby Fit 2 w Sosnowcu , ul.Teatralna 11

dla dzieci z grupy Misiów , w godz. od 9.30 do 11.30 ( 2 h).

Koszt od dziecka to 26zł, prosimy wpłacać do opiekunów grupy.

Spędźmy ten dzień inaczej