17.11.2023

W naszym przedszkolu obchodzić będziemy Międzynarodowy Dzień Praw Dziecka 20 listopada (poniedziałek). Prosimy Rodziców, aby w tym dniu dzieci ubrane były na niebiesko.

20 listopada to szczególny dzień – rocznica uchwalenia Konwencji o prawach dziecka. Jest to moment, w którym uwaga wszystkich kierowana jest na dzieci i ich prawa.

• ogłoszenie

Drodzy Rodzice, serdecznie zapraszamy do wzięcia udziału w akcji charytatywnej!

Fundacja „Akogo?” Ewy Błaszczyk i Członkowie Polskiego Stowarzyszenia Serwisów Kluczowych organizują zbiórkę niepotrzebnych kluczy.

Bezużyteczne klucze będą złomowane, a zebrane środki uzyskane z ich sprzedaży trafią bezpośrednio do kliniki „Budzik”, która pomaga dzieciom po ciężkich urazach mózgu, pogrążonych w śpiączce.

OGŁOSZENIE

Drodzy Rodzice, decyzją Rady Rodziców, z okazji zbliżającego się Mikołaja w przedszkolu, prosimy o wpłatę 25 zł od dziecka na upominek od Św. Mikołaja.

Wpłat prosimy dokonywać u wychowawców grup do 30 listopada br. Upominki zostaną wręczone dzieciom w dniu 6 grudnia br.

Jednocześnie informujemy, że 5 grudnia br. w przedszkolu odbędzie się przedstawienie teatralne w wykonaniu Teatru Krakowskiego „BAJKA”. Koszt przedstawienia to 450 zł opłacony będzie ze środków Komitetu Rodzicielskiego.

13.11.2023

29 listopada (środa) o godzinie 9.50 odbędzie sięw Sali Widowiskowo-Koncertowej „Muza” przedstawienie pt. „Piękna i Bestia” dla chętnych dzieci z grupy: Kangurki, Tygryski, Kubusie. Koszt spektaklu to 30zł od dziecka. Prosimy o wpłaty do wychowawców poszczególnych grup do dnia 24.11.23r.

13.11.2023

15.11.23r. odbędą się warsztaty ekologiczne dla dzieci z ekodoradcą Prezydenta miasta Sosnowiec z Urzędu Miejskiego w Sosnowcu.

• 11Listopada

11.11.2023

Wiersz “11 Listopada” L. Wiszniewski

Dzisiaj wielka jest rocznica

Jedenasty Listopada

Tym co padli za Ojczyznę

Hołd wdzięczności Polska składa.

Narodowe Święto Niepodległości to ważny dzień dla każdej Polki i Polaka. Z tej okazji dzieci z naszego przedszkola odśpiewały wraz z pracownikami przedszkola hymn Mazurek Dąbrowskiego, przyłączając się tym samym do akcji „Szkoła do hymnu”.

06.11.2023

.

W dniu 10 listopada br. o godz. 11.11

będziemy brać udział w akcji MEN „Szkoła do hymnu” i dlatego też prosimy o odświętny( galowy) strój dla dzieci oraz elementy narodowe np. chorągiewki narodowe, kotyliony itd.

W tym dniu dzieci wezmą udział w koncercie patriotycznym udostępnionym online. Dostęp do tego koncertu został opłacony ze środków Rady Rodziców.

Zebranie

OGŁOSZENIE

- ZEBRANIE Z RODZICAMI W GRUPIE MISIE 08.11.23r. o godz. 15.30

-ZEBRANIA z RODZICAMI W GRUPACH PUCHATKI, KANGURKI, TYGRYSKI odbędą się 09.11.23r. o godz. 16.00

- ZEBRANIE Z RODZICAMI W GRUPIE KUBUSIE w Oddziale Przedszkola przy SP 22 odbędzie się 09.11.23r. o godz.16.00

Dzień postaci z bajek

w dniu 7 listopada br. ( tj. we wtorek)

będziemy obchodzili w przedszkolu

DZIEŃ POSTACI Z BAJKI.

W tym dniu chętne dzieci mogą przebrać się

za ulubioną postać z bajki, przynieść książeczkę

z ulubioną bajką lub maskotkę.

• kalendarz

W dniu 30.10.2023 r. (tj. w poniedziałek)
            w przedszkolu będą robione zdjęcia wszystkim dzieciom

SERIA "KALENDARZ"

Prosimy rodziców o przygotowanie dzieciom

w tym dniu odświętnego ubioru.

Koszt kalendarza wynosi 52 zł.

Zakup zdjęć nie jest obowiązkowy.

Zmiana daty warsztatów 27.10.23r.

AKADEMIA ZDROWEGO UŚMIECHU

Dnia 27.10. br. ( UWAGA ! Zmiana daty !)odbędą się warsztaty edukacyjne z zakresu higieny jamy ustnej oraz przegląd uzębienia dzieci.

Prosimy Rodziców o podpisanie zgód i wybranie odpowiedniego pakietu do 19.10.23r.(ulotka dostępna jest u wychowawców grup w przedszkolu).

Pasowanie

ZAPROSZENIE NA UROCZYSTOŚĆ

„PASOWANIE NA PRZESZKOLAKA”

Idzie sobie przedszkolaczek

Śpiewa, tańczy no i skacze.

Wielki powód ma do śmiania,

Gdyż nadchodzi dzień pasowania

Dzieci z grupy „Misie” i „Puchatki” uczęszczające pierwszy rok do naszego przedszkola serdecznie zapraszają Rodziców na Uroczyste Pasowanie na Przedszkolaka, które odbędzie się 25 października 2023r. (t.j. środa) o godz. 10.00.

• Dzień Edukacji Narodowej-PM 12-2023

14.10.2023

13.10.2023 - W naszym przedszkolu dzisiaj obchodziliśmy Dzień Edukacji Narodowej. Pani Dyrektor - Maria Kapuścińska powitała wszystkich zebranych i złożyła serdeczne życzenia wszystkim pracownikom. Aby umilić dzisiejszy dzień każda grupa przygotowała piosenkę lub recytację. Nie ma milszej chwili jak nasze dzieci prezentują swoje zdolności i emocje - to nas cieszy i sprawia radość. W atmosferze radości miło przeżyliśmy ten dzień. Na koniec Pani Dyrektor rozdała wszystkim dzieciom odblaskowe emotki. Wszystkiego najlepszego....

w dniu 13.10.2023 roku odbędzie się akademia

z okazji Dnia Edukacji Narodowej.

Z tej okazji prosimy o ubranie dzieci w strój odświętny.

​​Akademia Zdrowego Uśmiechu

AKADEMIA ZDROWEGO UŚMIECHU

Dnia 24.10. br. odbędą się warsztaty edukacyjne z zakresu higieny jamy ustnej oraz przegląd uzębienia dzieci.