Zapraszamy Rodziców wraz z dziećmi

w czwartek 21 kwietnia br. o godz. 14:15,

na lekcję pokazową FIGULINA SPORT

( zajęcia aktywizacji ruchowej),

która odbędzie się w ogrodzie przedszkolnym.

• Życzenia Wielkanocne

14.04.2022

Na tym stole Wielkanocnym jest tak kolorowo. Idą święta więc życzymy –żyj czekoladowo. Bazie srebrne są jak deszczyk, cukrowy baranek. Niech słoneczny Was powita Wielkanocny ranek. Wkrótce Święta Wielkanocne, my się już cieszymy. Wesołego Alleluja wszystkim dziś życzymy.

Z okazji Świąt Wielkanocnych składamy Państwu najserdeczniejsze życzenia zdrowia, szczęścia, pomyślności, wiosennego optymizmu oraz ciepłej, rodzinnej atmosfery.

07.04.2022

W dniu 12.04.2022r. tj. wtorek, w godz. 9:30 -11:30 – odbędą się zajęcia edukacyjne „Przedszkolaki Bystrzaki” organizowane przez PROFILINGUA Sosnowiec, dla dzieci z grup: „Kubusie”, „Tygryski”, „Kangurki” i „Puchatki”

Przedszkolaki Bystrzaki to ogólnorozwojowe warsztaty dla najmłodszych dzieci łączące naukę i zabawę:

04.04.2022

W dniu 8 kwietnia 2022 r. o godz. 12.30 zapraszamy wszystkie dzieci na przedstawienie teatralne pt. "Czarująca żaba" w wykonaniu Teatru SKRZAT z Krakowa.

Koszty przedstawienia zostaną pokryte ze środków Komitetu Rodzicielskiego przy PM12 w Sosnowcu.

29.03.2022

W ramach ekologicznego projektu EKOKULTURALNE PRZEDSZKOLE i naszego wyzwania na KWIECIEŃ organizujemy w przedszkolu PRZYSTANEK WĘDRUJĄCEJ KSIĄŻKI, czyli miejsca, gdzie dzieci będą mogły przynosić książki, komiksy, gazetki oraz wymieniać się nimi.

Jeśli więc dzieci wspólnie z rodzicami uznają, że w ich domowej biblioteczce znajduje się książka, z której już nie korzystają, mogą przynieść ją do przedszkola do wychowawcy grupy, który umieści ją w PRZEDSZKOLNYM KĄCIKU WYMIANY KSIĄŻEK, skąd inne dzieci będą mogły pożyczać je do domu.

29.03.2022

Nasze przedszkole bierze udział w Programie wczesnej profilaktyki nadwagi i otyłości wśród dzieci w wieku 5-6 lat wdrażanym przez Urząd Marszałkowski Województwa Śląskiego. W ramach tego projektu przeprowadzone będą działania projektowe dla dzieci, rodziców oraz nauczycieli przedszkolnych.

Realizacja projektu w każdej z placówek biorących udział w programie odbywać się będzie etapami. Udział w projekcie jest bezpłatny.

Drodzy Rodzice,

30 marca br. (tj. w środę) dzieci z grupy PUCHATKI, KANGURKI, TYGRYSKI, KUBUSIE wybiorą się na bajkę do kina HELIOS w Sosnowcu.

Koszt biletu wynosi 13 zł.

Prosimy o dokonanie wpłaty u wychowawców grup do 28 marca.

Szanowni Rodzice

Obserwując sytuację panująca zza naszą wschodnią granicą, chcemy zaprosić Państwa do lektury przydatnych informacji o tym, jak rozmawiać z dziećmi o wojnie i czy w ogóle rozmawiać?

Drodzy Rodzice !

Przyłączamy się do zbiórki organizowanej

przez Urząd Miasta Sosnowca na rzecz Ukrainy.

Dary można przynosić do Przedszkola Miejskiego nr 12

ul. I. Mościckiego 26a, 41-200 Sosnowiec

od poniedziałku do piątku

w godzinach pracy placówki 6:00 - 17:00.

Po kontakcie z Konsulem Generalnym Ukrainy, ustalono, że potrzeba zestawów pierwszej pomocy:

• Dzień Kota-2022

Nowa galeria Dzień Kota-2022 została dodana do albumu fotograficznego

Dzisiaj nasze dzieci usłyszały bajkę o kocie i jego przygodach. Poznały zwyczaje kotów i mogły zabawić się z panią w kotka i myszkę... Śmiechu było co nie miara. Po zabawie uczyliśmy się piosenki o czystym kotku a na koniec zrobiliśmy puchate, puszyste i mięciutkie kotki z włóczki. Kotki wyszły przepięknie!

INFORMACJA DLA RODZICÓW DZIECI

UCZĘSZCZAJĄCYCH DO PRZEDSZKOLA

W związku z rozpoczynającym się naborem do Przedszkola na nowy rok szkolny 2022/2023 prosimy o wypełnienie druku: DEKLARACJI WOLI KONTYNUOWANIA WYCHOWANIA PRZEDSZKOLNEGO
            W PRZEDSZKOLU MIEJSKIM NR 12, W ROKU SZKOLNYM 2022/2023

Deklaracje będą wydawane od dn. 07.02.2022r.

• ogłoszenie

Wyniki konkursu pt. „ Prezent dla Babci i Dziadka”

Z przyjemnością informujemy, że konkurs plastyczny pt. „ Prezent dla Babci i Dziadka” został rozstrzygnięty! Gratulujemy zwycięzcom konkursu.

I miejsce - Hanna Krzysik z Przedszkola Miejskiego Nr 40 w Sosnowcu;

II miejsce – Julia Krawiec z Przedszkola Miejskiego Nr 27 w Sosnowcu;