Bezpieczeństwo na co dzień
ZADANIA ZREALIZOWANE W OBRĘBIE MODUŁU II
Kształtowanie umiejętności zapobiegania i radzenia sobie w sytuacjach trudnych. Bezpieczeństwo na co dzień.
- W każdym roku szkolnym w grupie „Puchatków” a w tym roku szkolnym również Kangurków wdrażany jest program promocji zdrowia psychicznego - Przyjaciele Zippiego
- Na terenie placówki odbywały się cykliczne spotkania z policjantem, które dotyczyły tematu bezpieczeństwa na ulicy i w domu oraz sytuacjach zagrożenia:
- Bądź ostrożny na drodze
- Obcy niebezpieczny
- Bezpieczne wakacje
-
W każdej grupie wiekowej odbywały się wycieczki na skrzyżowanie ulic, których celem było utrwalenie zasad bezpiecznego korzystania z ruchu drogowego, prawidłowego przechodzenia przez jezdnię, korzystania z sygnalizacji świetlnej.
-
Wizyta drużyny strażackiej w przedszkolu
-
Odbyła się wycieczka do WORD w Dąbrowie Górniczej gdzie nasze przedszkolaki mogły poznać zasady ruchu drogowego dla pieszych oraz pierwszą pomoc.
-
Spotkanie z grupą GOPR
-
Uczestniczyliśmy w akcji - Zagłębiowski alarm smogowy
-
Systematycznie przez cały rok w każdej grupie wiekowej omawiane były cykle historyjek obrazkowych oraz zajęcia na tablicy interaktywnej: Pali się, Bądź bezpieczny, Niebezpieczne przedmioty, Bezpieczne zabawy itp.
-
Udział dzieci w konkursach dotyczących bezpieczeństwa: Bezpieczny Przedszkolak – międzyprzedszkolny konkurs zorganizowany przy współudziale Komendy Miejskiej policji w Sosnowcu, Turniej wiedzy o bezpieczeństwie oraz Bezpieczeństwo na drodze – zorganizowany przez Miejską Bibliotekę Publiczną Odział dla Dzieci i Młodzieży w Sosnowcu gdzie zdobyliśmy wyróżnienie, Bezpieczna droga do przedszkola – konkurs plastyczny
Bezpieczeństwo dzieci jest priorytetem naszego przedszkola dlatego kształtowanie umiejętności zapobiegania i radzenia sobie w sytuacjach trudnych stawiamy na czele naszych założeń. Wykładnikiem naszych działań niech będzie fakt, że w naszej placówce dzieci są zdrowe i bezpieczne.